Çocuk ve Genç Psikolojik Danışma Merkezi

Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık MerkeziÇocukluk ve gençlik dönemi hayatın kendisi gibi doğal iniş çıkışlarla dolu bir yaşam sürecidir. Bu sürecin sağlıklı, sevgi dolu bir büyüme ve gelişme içinde geçmesi hepimizin arzusudur. Bu süreç esnasında bizleri ister “zor bir hayat problemi” ile arayın, ister “daha iyi” ye ulaşmak için danışmanlık ihtiyacında olun… Sayfamıza hoş geldiniz.

Merkezimizde çalışan tüm terapistlerimizin çocuklara, gençlere ve ailelerine psikolojik ve davranışsal danışmanlık sunabilecek kapsamlı deneyimleri vardır. Amacımız mutlu, verimli ve yaratıcı bir topluma erişmek için hayatın zorlukları ile baş edebilen, güçlü ve zayıf yönlerinin farkında olan mutlu bir çocukluk ve gençlik deneyimine katkıda bulunmaktır.

Haberler

470 sonuçtan 1 - 1 arası sonuçlar
Haberlerin Devamı

Temmuz Ayı Makalesi

Tatil Psikolojisi ve Sorumlulukları Geliştirme

Çocukların psikososyal gelişimi, sağlam kişilik yapısı, okul ve derslerdeki başarısı ana babanın yaklaşım ve ilgisiyle de yakından ilgilidir. İletişime açık, çocuğun bir birey olarak değerli görüldüğü, fikirlerine saygı duyulduğu ve fikirlerini özgürce ifade etmesine ortam sağlandığı,  dersleriyle olduğu kadar sosyal ve psikolojik olarak ilgilenilen aile yapısı içindeki çocukların okul başarılarının arttığı bilinmektedir. Karnelere olan yaklaşım onun öz saygısı ve kendine güveni için önemlidir. 

 


Devamı için
tıklayınız.