DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü

DBE İnsan Kaynakları Kariyer Olanakları

DBE olarak ilkemiz, çağdaş ve stratejik İnsan Kaynakları yaklaşımımızla çalışana değer vermeyi vermek ve bu anlayışa sahip bir kurum kültürü oluşturmaktır.

 

Bizim için, işini sevgiyle yapan “Mutlu Çalışanlar” değer yaratır. Mutlu iş yeri ve mutlu çalışanı yaratmak; çalışanı yürekten dinlemek, fikirlerine değer vermek, yeteneklerine göre yönlendirmek, geri bildirimler almak ve onların ışığında yenilikler yapmak ile mümkün olur.

 

Kurucumuz Sayın Emre Konuk’un da ifade ettiği gibi, yenilikçi olmak, ahlaki standartlara önem vermek, sosyal sorumluluk almak, meraklı, hevesli ve yaratıcı gençlerin önünü açacak ortamlar yaratmak, kaliteli işler yaparak örnek olmak, başarımızın anahtarlarındandır.

 

DBE ile Kariyerinize Değer Katın

İşe alım sürecindeki amacımız; araştıran, bilimin yol göstericiliğine inanan, yenilikçi, DBE’ye ve kişisel başarısına değer katacak, pozitif ve ölçülebilir katkılarda bulunacak çalışanları bir araya getirmektir.

Enstitümüz çalışanlarına gelişim ve kariyer alanında birçok fırsat sunmaktadır. Bu fırsatlar, farklı alanlarda deneyim elde etme veya belli bir alanda derinleşme olarak özetlenebilir. Sürekli öğrenme ve gelişim DBE kültürünün olmazsa olmazıdır. Siz de bu öğrenme sürecinin içinde yer alıp, DBE ailesinin bir üyesi olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantı üzerinden bize başvuruda bulunabilirsiniz.

 

 

DBE Web Sitesi Üzerinden Başvuruda Bulunabileceğiniz Aktif İlanlarımız:

İnsan Kaynakları Proje Uzmanı Arıyoruz

 

DBE Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık ve
Travma Merkezi için Terapist Arıyoruz

 

Müşteri ilişkileri Uzman Yardımcısı Arıyoruz

 

Yazılım Uzmanı Arıyoruz

 

 

SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
1. İlanlarınızı nasıl takip edebilirim?
DBE’nin güncel iş fırsatlarını, DBE web sayfası, DBE Linkedin sayfası ve kariyer.net sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.
2. Nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?
Başvurularınızı ilgilendiğiniz pozisyon adını belirterek  ik@dbe.com.tr adresinden ve/veya kariyer.net sitesi üzerinden yapabilirsiniz.
3. İşe alım aşamasındaki süreciniz hakkında bilgi alabilir miyim?

Davranış Bilimleri Enstitüsü olarak işe alım sürecinde iç ve dış kaynaklarımızı kullanırız.

İç Kaynaklar:

•  DBE çalışanları: Terfi, bölümler arası transfer ve şirket içi yatay geçişler
•  DBE’ye yapılan iş müracaatları,
•  Pozisyona ve kurum kültürüne yakın kişilerin ve müşterilerin referansları.

Dış Kaynaklar:

•  Üniversiteler ve benzeri öğrenim kurumlarının tavsiyesi,
•  Personel Seçme ve Yerleştirme Şirketleri,
•  Üniversite Tanıtım Günleri,
•  Gazete ilanı,
•  Internet kariyer siteleri,
•  İŞKUR.

İlana başvuran adayların özgeçmişleri incelenerek pozisyona uygun olanlar seçilir ve bu kişilere 16PF Kişilik Envanteri uygulanır. Envanter uygulaması sonucu pozisyona uygun görülen adaylara Genel Yetenek ve Bilgi – Beceri Testleri uygulanır ve seçilen adaylar mülakata çağrılır. İnsan Kaynakları Yöneticisi tarafından yetkinlik mülakatı sonrasında belirlenen adaylar, Bölüm Yöneticisi ve çalışacağı müdür ile birlikte gerçekleştirilecek son görüşmeye davet edilir.

4. DBE Staj programlarına nasıl başvurabilirim?

Staj başvurularınızı DBE web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Staj başvurularına ilişkin detaylar stajyer alım dönemimizde web sitemizde yayınlanmaktadır.