Eğitim Programlarımız

Alandaki Öğrencilere ve Uzmanlara Yönelik Eğitimler

Alandaki Öğrencilere ve Uzmanlara Yönelik Eğitimler

Klinik İlk Görüşme Teknikleri ve Vaka Formülasyonu

Bu eğitimde çocuk ve ergenlerle çalışan ya da çalışmayı planlayanların klinik görüşme ve değerlendirme seansı yapılandırma becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Çocuk ve Gençlerle Çalışırken Çözüm Odaklı Terapi

Bu eğitimde problem üzerinde uzun süre çalışmaya imkânın olmadığı koşullarda, çocuk ve gençlere en kısa sürede yardım edebilmemizi mümkün kılan Çözüm Odaklı Terapi yönteminin temel prensiplerinin öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Çocukların Kaygı ve Korkularıyla Baş Etmelerine Yardım Etmek

Çocukların olayları algılaması, verdikleri tepkiler ve baş etme kanalları birbirinden farklı olabilir. Bu eğitimde korku ve kaygı arasındaki farkın anlatılmasıyla birlikte, çocuklarla çalışırken onların bu duygularıyla baş etmelerine yardımcı olacak somut egzersizler öğretilerek anlatılacaktır.

Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisine Giriş

Bu eğitim kapsamında hem teorik hem de uygulamaya yönelik tekniklerin bilişsel davranışçı oyun terapisi yaklaşımı ışığında paylaşılması hedeflenmektedir.

Çocuk Terapisine Aileyi Entegre Etmek

Bu eğitim çocuk terapisinin, aile ile iş birliği halinde yürütülen bir süreç olmanın ötesinde ailenin katılımı ile yürütülen bir sürece nasıl dönüştürüldüğünü, bunun önemini ve etkilerini aktarmayı amaçlamaktadır.

Öğrencim Sabrımı mı Zorluyor? Kendi mi Zorlanıyor?: DEHB Olan Öğrencilere Nasıl Yaklaşılmalı?

Bu eğitimde, öğretmenlerin ve okul psikologlarının DEHB olan öğrencileri tanımaları ve sınıf yönetimini sağlayabilmeleri adına, DEHB hakkında teorik bilgi verilmesi ve eğitimcilere, uzmanlara pratik öneriler sunulması amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra DEHB konusunda çalışan ya da çalışmak isteyen uzmanlar da bu eğitim sayesinde DEHB hakkında detaylı bilgi alarak okuldaki öğretmenlerle nasıl iş birliği kurabileceklerine dair pratik öneriler ve uygulamalar öğreneceklerdir.

Zihnin İşlevi ve Öğrenme Farklılıkları 1: 8 Nörogelişimsel Alanı Tanımak, DEHB ve ÖGG Açısından Değerlendirmek

Her çocuk başarabilir ancak her çocuğun öğrenme hızı aynı olmayabilir. Önemli olan çocuğun öğrenebileceği kanalı bulabilmektir. Bu eğitimde, okul çağındaki Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Özgül Öğrenme Bozukluğu olan çocukların zorlandıkları beceriler (dikkat kontrolü, sosyal ilişkiler kurma ve problem çözme, hafıza, yön bulma, ince motor, dil, sıralama becerileri), zihnin işlevi ve öğrenmenin nasıl gerçekleştiği aktarılacaktır.

Zihnin İşlevi ve Öğrenme Farklılıkları 2: 8 Nörogelişimsel Alana Yönelik Eğitimsel Çalışmalar

Bu eğitimde, okul çağındaki Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Özgül Öğrenme Bozukluğu olan çocukların yaşadıkları güçlüklerin üzerinden geçilecek, bu çocukların desteklenmesi gereken becerileri için dikkat kontrolü, sosyal ilişkiler kurma ve problem çözme, hafıza, yön bulma, ince motor, dil, sıralama becerilerine yönelik eğitimsel çalışmalar sunulacak ve öğretilecektir.

"Zor" Çocukları Anlamak

Seanslarda dürtüsel, ısrarcı, zor uyumlanan çocuklarla verimli çalışabilmenin önceliği onları iyi anlayabilmekten geçer. Bu eğitimde katılımcılara, zorlayıcı davranışlara sahip çocuklara yönelik kapsamlı bir bakış açısı kazandırmak ve ailelerle terapi sürecinde nasıl çalışabilecekleri hakkında bilgi paylaşımı yapmak hedeflenmektedir.

Mesleğe Hazırlık ve Staj Programı

Üçüncü ve son sınıf öğrencilerinin ya da yeni mezunların, çocuk-genç psikoterapisi ve özel eğitimi ile tanışmasını amaçlayan bir eğitim programıdır. Yaklaşık 147 saat süren bu programın hedefi, yeni başlayan uzmanların çocuk-genç psikolojisi ve psikoterapisi alanında teorik bilgilerini desteklemek ve uygulamaya yönelik beceriler edinmelerini sağlamaktır. Ayrıca katılımcılar, DBE terapistleri tarafından gerçekleştirilecek olan üç özel eğitim çalışmasını da canlı olarak izleyebileceklerdir. Ayda bir kez bir terapist yönetiminde, kazanımlarını ve tartışmak istedikleri mesleki konularını ele alacakları küçük grup paylaşımları da programa dahildir.

*Yukarıdaki tüm eğitimler online olarak da verilebilir.

 

İçeriği Paylaş:

Benzer İçerikler:

Çocuk ve Gençlere Yönelik Eğitimler

Sınav Kaygısıyla Başetme ve Performans Geliştirme Programı Bu eğitim programıyla gençlerle online olarak bir araya gelinerek haftalık olara...

Alandaki Öğrencilere ve Uzmanlara Yönelik Eğitimler

Klinik İlk Görüşme Teknikleri ve Vaka Formülasyonu Bu eğitimde çocuk ve ergenlerle çalışan ya da çalışmayı planlayanların klinik görüşme ve değerlendirme ...

Süpervizyon

Süpervizyonlar 50 dakika sürmektedir. Randevu almak için (0212) 233 01 10 - 311 ve 0533 634 24 14 numaralı hatlarımızdan veya dbecocuk@dbe.com.tr ...

Okul ve Öğretmenlere Yönelik Eğitimler

Öğrencim Sabrımı mı Zorluyor? Kendi mi Zorlanıyor?: DEHB Olan Öğrencilere Nasıl Yaklaşılmalı? Bu eğitimde, öğretmenlerin ve okul psikologlarının DEHB ola...