Çocuk ve Genç Kitap Önerileri

Kalp Zekâsı

Duyguların dil bilgisini keşfedin!

IQ’nun yıllar süren hükümdarlığından sonra iletişim ve başarı için duyguların önemi keşfedilmeye başlanmıştır ve günümüzde asıl fark yaratanın artık düşünsel zekâ değil kalp zekâsı olduğu bilinmektedir.

Anksiyete, utanç, depresyon, şiddet ve yalnızlık… Ya tüm bu negatif duyguların ortak bir nedeni varsa? Ya size kendimizi sakinleştirmek, uykuya dalmamızı sağlamak ya da üzüntümüzü gidermek için kullandığımız ilaçların bir alternatifi olduğunu söylesek? Okulda tarih, coğrafya ve matematik öğretiliyor ama kimse bize duyguların dilini öğretmiyor oysa yas dönemi, öfke ve sorunlara şiddet içermeyen çözümler bulmak gibi konularda bilgiye sahip olmak tarihi ezbere bilmekten daha yararlı değil midir?

Gün artık duygularımızı yönetebilmemiz için onların dilini öğrenme günü! Ve bunu vakit geçirmeden yapmalıyız çünkü artık IQ ve teknik bilgiler başarılı olmaya yetmemektedir. Bu nedenle bu kitabında Isabelle Filliozat kalp zekâsını detaylıca ele almaktadır. 

İçeriği Paylaş:

İlginizi Çekebilir:

Bir Annenin Doğuşu

Annelik, kişinin tüm hayatını ve iç dünyasını değiştiren yeni tecrübeler kazandırır. Bu, tercihleri ve öncelikleri değiştiren bir süreçtir. Bu değişim...

Ergen Beyin Rehberi

Ergenliğin özü nedir? Ergenlikte beyin na...

Çocuğun Duygusal Dünyası

Daha uyumlu bir aile ortamı için çocukların kalbine yolculuk... Anne ve babalar olarak bazen çocuklarınızın duygula...

Kalp Zekâsı

Duyguların dil bilgisini keşfedin! IQ’nun yıllar süren hükümdarlığından sonra iletişim ve başarı için duyguların önemi...