DBE Yetenek Belirleme ve Kariyer Planlama Programları

Uygulama ve İşleyiş

Uygulama ve İşleyiş

DBE 4-7 Yaş Yetenek Belirleme ve Kariyer Planlama Programı 

Çocuğa 5 yetenek testi ve 2 envanter uygulanmaktadır. Çocuğun yetenek performans puanı, kendi akranları içinde yüzdelik puan sistemine göre değerlendirilmektedir. Uygulama, çocukların okuma yazma bilmemesi sebebiyle bölüm asistanlığını yürüten psikolog tarafından bire bir yapılmaktadır. Test için belirlenmiş genel bir süre sınırı yoktur ancak bazı sorular için süre sınırı bulunmaktadır. Bu da uygulayıcı kontrolüyle gerçekleşmektedir.

DBE 8-13 Yaş Yetenek Belirleme ve Kariyer Planlama Programı 

Çocuğa 5 yetenek testi ve 2 envanter uygulanmaktadır. Program içerisinde 8-13 yaş grubuna uygulanan yetenek testleri aynıdır ancak envanterler yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. Çocuğun yetenek performans puanı, kendi akranları içinde yüzdelik puan sistemine göre değerlendirilmektedir. Uygulama, çocuğun okuma yazma bilmesi sebebiyle testlerin çocuğa verilmesi ve çocuğun soruları bireysel bir şekilde cevaplandırması şeklinde gerçekleşir. Testler için süre limiti bulunmaktadır. Süre kontrolü bölüm asistanlığını yürüten psikolog tarafından sağlanır.

DBE 14 Yaş ve Üzeri Yetenek Belirleme ve Kariyer Planlama Programı

Gence 5 yetenek testi ve 3 envanter uygulanmaktadır. Gencin yetenek performans puanı, Türk ergen grubu içerisinde yüzdelik puan sistemine göre değerlendirilmektedir. Uygulama, gencin okuma yazma bilmesi sebebiyle testlerin gence verilmesi ve gencin soruları bireysel bir şekilde cevaplandırması şeklinde gerçekleşir. Testler için süre limiti bulunmaktadır. Süre kontrolü bölüm asistanlığını yürüten psikolog tarafından sağlanır.

Randevu almak için (0212) 233 01 10 - 311 veya 0533 634 24 14 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İçeriği Paylaş:

Benzer İçerikler:

Programda Kullanılan Test ve Envanterler

DBE 4-7 Yaş Yetenek Belirleme ve Kariyer Planlama Programı  Program kapsamında çocuğa 5 yetenek testi ve 2 envanter uygulanmaktadır. YETENEK...

Uygulama ve İşleyiş

DBE 4-7 Yaş Yetenek Belirleme ve Kariyer Planlama Programı  Çocuğa 5 yetenek testi ve 2 envanter uygulanmaktadır. Çocuğun yetenek performans puanı, ...