DBE-FORTON KOÇLUK OKULU ICF AKREDİTE KOÇLUK EĞİTİMLERİ

DBE-FORTON KOÇLUK OKULU ICF AKREDİTE KOÇLUK EĞİTİMLERİ

THE FORTON GROUP HAKKINDA

İngiltere merkezli olan The Forton Group, dünya çapında koçluk ve koçluk yöntemleri eğitimi, araştırma ve geliştirme servisi ve danışmanlık hizmetleri veren alanında uzman liderlik gelişim firmasıdır. The Forton Group’un Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF) akredite programına dayanan uluslararası koçluk ve liderlik eğitimleri tüm dünyada kabul görüp uygulanmaktadır.

PROGRAM

ICF (International CoachFederation/Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından resmen tanınmış, ACC (AssociateCertifiedCoach/Akredite Üye Koç) statüsünde olan bu eğitim: "Dönüşüm", "Gelişim" ve "Ustalık"  olmak üzere 3 modülden oluşmaktadır.

Modül 1 - Dönüşüm Eğitimi ile tecrübeli yöneticiler, yöneticiliğe ve/veya koçluğa yeni başlayan bireyler ve iç koçların, liderlik kavramının anlamını ve koçluk ile bağlantılarını keşfetmeleri, egzersizlerle farklı liderlik tarzlarını anlamaları, kendi vizyonlarını geliştirmeleri; geribildirim alırken ve verirken koçluk bilgilerini kullanmaları ve takım çalışmalarını işbirlikçi ilişkiler ile daha etkin kılmaları amaçlanmaktadır. Herkese açık bir programdır.

Modül 2 – Gelişim Eğitimi ile kısmen koçluk deneyimine sahip tecrübeli yöneticiler ve iç koçların, koçluk yoluyla değerleri ortaya çıkarma ve kişilerin öz değerleriyle yaşamalarını desteklemeleri, koçluk yetkinliklerini ICF standartlarına taşımaları, duygusal farkındalıklarını artırmaları, dinleme becerilerini geliştirmeleri; kişisel ve profesyonel gelişimi planlamaları, koç becerilerini kullanmada geri bildirim alırken ve verirken duygusal zekayı kullanmaları amaçlanmaktadır. Modül 1 veya benzeri bir koçluk eğitim programı tamamlamış olmak koşulu aranmaktadır.

Modül 3 – Ustalık Eğitimi ile koçluk tecrübesi olan denetimli yöneticileri ve orta seviyede koçluk eğitimi almış olan bireylerin, ideal benliğin faydalarını anlamaları, dinleme kabiliyetlerini geliştirmeleri, etkili bir koçluk için lisanı nasıl kullandıklarını anlamaları, liderlik ve koçluk becerilerini yaşanan durumları ele alarak geliştirmeleri, ICF standartlarını ve sınav gereksinimlerini anlamaları amaçlanmaktadır. Modül 1 / Modül 2 veya benzeri koçluk eğitim programı tamamlamış olmak koşulu aranmaktadır.

SERTİFİKALAR VE AKREDİTASYONLAR

The Forton Group (United Kingdom) Program Sertifikası
ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu Sürekli Koçluk Eğitim Kredisi-91 saat)

Eğitim Talep Formu

Bu listede hakkında daha detaylı bilgi almak istediğiniz program varsa eğitim talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

İçeriği Paylaş:

Benzer İçerikler:

PANDEMİ DÖNEMİ - ONLİNE DESTEK PROGRAMLARI

İçinde bulunduğumuz covid-19 pandemi döneminde hem çalışanların hem de çalışan ailelerinin kendilerini iyi hissetmelerini sağlayarak, motivasyonlarını artırmak ...

İnsan Kaynakları Gelişim Programları

16PF KİŞİLİK ENVANTERİ YORUMLAMA EĞİTİMİ 16PF Kişilik Envanteri, işe alım süreçlerinde ve mevcut personelin değerlendirilmesinde objektif ve doğru sonuçlara ...

DBE-FORTON KOÇLUK OKULU ICF AKREDİTE KOÇLUK EĞİTİMLERİ

THE FORTON GROUP HAKKINDA İngiltere merkezli olan The Forton Group, dünya çapında koçluk ve koçluk yöntemleri eğitimi, araştırma ve geliştirme servisi v...

TEMEL GELİŞİM ve YETKİNLİK GELİŞTİRME PROGRAMLARI

ANALİTİK DÜŞÜNME Bu eğitimde; katılımcıların analitik, esnek ve yaratıcı problem çözme ve karar verme konularında edindikleri becerilerini, uygulamalar ...