Yetişkin ve Aile Kitap Önerileri

Yeme Bozuklukları Terapisi

Bu kitap, alanındaki en seçkin klinisyenlerin, geniş çaplı çağdaş terapileri; psikodinamikten, sistemiğe ve bilişsel-davranışsala uzanan-anoreksiya nervoza, bulimiya nervoza ve tıkanırcasına yeme bozukluğu olan hastaları başarıyla tedavi etmek için nasıl kombine ve entegre ettiklerini detayları ile anlatmaktadır.

Değerlendirme ve tedavi konusunda güncel bilgiler ve önemli yaklaşımlar içeren kitap, hem teoriyi hem de tekniği inandırıcı şekilde örnekleyen pratik bir yaklaşım sunmaktadır.

Deneyimli ve yetenekli terapistler tarafından yazılan ve ayrıntılı vaka öykülerinin yer aldığı “Yeme Bozuklukları Terapisi” bu bozukluğa sahip hastaları bedenleri üzerindeki saplantılardan kurtarmanın ve onları ilişkilere bağlamanın yollarını ortaya koyuyor.

Gözlemler ve kavrayışlarla, bu kitap yeme bozuklukları ile ilgilenen herkesi aydınlatacaktır.

İçeriği Paylaş:

İlginizi Çekebilir:

Yeme Bozuklukları Terapisi

Bu kitap, alanındaki en seçkin klinisyenlerin, geniş çaplı çağdaş terapileri; psikodinamikten, sistemiğe ...

Alkolizm Terapisi

Dizide yer alan Alkolizm Terapisi’, bir alkolizm tedavi modeli sunmakta; yetkin kararlar almada uzun dönemli iyileşme sürecinde alkoliklere ve ...

Sanat ve Psikodrama

‘Bir resim hiçbir zaman kelimelerle tam olarak anlatılamaz, eğer anlatılabilir olsaydı o resmi yapmaya ihtiyacımız kalmazdı.’